ოლიმპიადა

23:00 | 19.06.2016 | ნანახია 2476 - ჯერ

ესპანეთი ბრაზილიაში მიდის

ესპანეთის 7-კაცა ნაკრებმა მონაკოში ზაფხულის ოლიმპიური თამაშების შესარჩევი ტურნირი მოიგო და გახდა ბოლო, მე-12 გუნდი, რომელმაც რიოს საგზური მოიპოვა.

ესპანელები თასის მეოთხედფინალში მეორე ადგილით გავიდნენ და პლეი ოფში სამი ურთულესი თამაში ჩაატარეს. ირლანდიასთან ისინი 0:7 ჩამორჩნენ, შესვენებამდე ერთი ლელო გაქვითეს, ხოლო მეორე ტაიმის შუაში მეორეც გაიტანეს. ნახევარფინალში ესპანეთმა რუსეთს ტაიმი 10:5 მოუგო, მეორე ტაიმის მიწურულს ლელო გაუშვა და გარდასახვით ჩამორჩა, თუმცა სულ ბოლოს გამარჯვების ლელოს დადება მაინც მოახერხა.

ფინალურ შეხვედრაში ესპანეთი სამოასთან 12:0 დაწინაურდა, მაგრამ ტაიმი 2 ქულით დათმო და მეორე ნახევარში კიდევ ერთი ლელო გაუშვა. „ლომებმა“ კიდევ ერთხელ შეძლეს თამაშის შემოტრიალება, დასკვნით 5 წუთში კუნძულელებს ორი ლელო დაუდეს და საბოლოოდ 22:19 იმარჯვეს.

2016 წლის რიოს ოლიმპიური თამაშები

შესარჩევი ტურნირი. მონაკო. 18-19 ივნისი

ჯგუფური ეტაპი

A ჯგუფი

სამოა - ტონგა 26:0

ზიმბაბვე - ირლანდია 12:24

სამოა - ირლანდია 21:27

ზიმბაბვე - ტონგა 21:14

ტონგა - ირლანდია 12:31

სამოა - ზიმბაბვე 21:7

1.

ირლანდია

3

3

0

0

82:45

9

2.

სამოა

3

2

0

1

68:34

7

3.

ზიმბაბვე

3

1

0

2

40:59

5

4.

ტონგა

3

0

0

3

26:78

3

B ჯგუფი

კანადა - ურუგვაი 33:0

გერმანია - შრილანკა 42:5

კანადა - შრილანკა 57:0

გერმანია - ურუგვაი 22:14

ურუგვაი - შრილანკა 40:14

კანადა - გერმანია 19:21

1.

გერმანია

3

3

0

0

85:38

9

2.

კანადა

3

2

0

1

109:21

7

3.

ურუგვაი

3

1

0

2

54:69

5

4.

შრილანკა

3

0

0

3

19:139

3

C ჯგუფი

რუსეთი - მაროკო 26:19

ჩილე - ტუნისი 19:12

რუსეთი - ტუნისი 24:12

ჩილე - მაროკო 33:12

მაროკო - ტუნისი 19:14

რუსეთი - ჩილე 26:0

1.

რუსეთი

3

3

0

0

76:31

9

2.

ჩილე

3

2

0

1

52:50

7

3.

მაროკო

3

1

0

2

50:73

5

4.

ტუნისი

3

0

0

3

38:62

3

D ჯგუფი

ჰონკონგი - მექსიკა 26:10

ესპანეთი - სამხრეთ კორეა 26:7

ჰონკონგი - სამხრეთ კორეა 19:7

ესპანეთი - მექსიკა 28:5

მექსიკა - სამხრეთ კორეა 12:42

ჰონკონგი - ესპანეთი 19:0

1.

ჰონკონგი

3

3

0

0

64:17

9

2.

ესპანეთი

3

2

0

1

54:31

7

3.

სამხრეთ კორეა

3

1

0

2

56:57

5

4.

მექსიკა

3

0

0

3

27:96

3

მეოთხედფინალები IX-XVI ადგილებისთვის

ზიმბაბვე - მექსიკა 19:10

მაროკო - შრილანკა 33:14

სამხრეთ კორეა - ტონგა 7:41

ურუგვაი - ტუნისი 22:5

თასის მეოთხედფინალები

ირლანდია - ესპანეთი 7:12

რუსეთი - კანადა 14:12

ჰონკონგი - სამოა 12:31

გერმანია - ჩილე 26:0

ნახევარფინალები XIII-XVI ადგილებისთვის

მექსიკა - შრილანკა 19:22

სამხრეთ კორეა - ტუნისი 33:19

ნახევარფინალები IX-XII ადგილებისთვის

ზიმბაბვე - მაროკო 26:19

ტონგა - ურუგვაი 33:12

ნახევარფინალები V-VIII ადგილებისთვის

ირლანდია - კანადა 19:24

ჰონკონგი - ჩილე 24:5

თასის ნახევარფინალები

ესპანეთი - რუსეთი 17:12

სამოა - გერმანია 26:14

XIII ადგილისთვის

შრილანკა - სამხრეთ კორეა 24:31

IX ადგილისთვის

ზიმბაბვე - ტონგა 31:5

V ადგილისთვის

კანადა - ჰონკონგი 24:17

III ადგილისთვის

რუსეთი - ესპანეთი 22:12

ფინალი

ესპანეთი - სამოა 22:19

ზურა ქსოვრელი


კომენტარები (0)

კომენტარის გამოქვეყნებისთვის, გთხოვთ გაიაროთ ავტორიზაცია ან რეგისტრაცია

FB ავტორიზაცია
0.101853